Fotosesija

Fotosesija ikdienā un svētkos

Agrāk fotosesija daudziem saistījās ar svētkiem vai īpašiem notikumiem, taču mūsdienās tā kļuvusi par ierastu veidu, kā iegūt kvalitatīvas fotogrāfijas. Cilvēki dodas gan uz studijām, gan brīvā dabā, lai iemūžinātu skaistus mirkļus skaistās fotogrāfijās.

Kad un kāpēc izvēlēties fotosesiju

Vispieprasītākā fotosesija Rīgā ir kāzu fotosesija un jaundzimušo fotosesija, jo tie ir vieni no būtiskākajiem dzīves notikumiem, ko vēlamies iemūžināt skaistās, kvalitatīvās fotogrāfijās, taču arvien populārākas kļūst arī ikdienišķas fotosesijas, jo mēs vairs nemeklējam īpašu iemeslu, lai iegūtu skaistas bildes.

Daudzi cilvēki kautrējas piedalīties fotosesijās, jo neuzskata sevi par fotogēniskiem vai nevēlas tērēt naudu skaistām bildēm, taču fotosesija ģimenei var būt lieliska dāvana jebkuros svētkos! Jo gan grupu, gan privātā fotosesija sniegs brīnišķīgus rezultātus un pozitīvas emocijas pat tiem, kas ikdienā nemīl fotogrāfēties!

Fotosesiju tēmas un iespējas

Atšķirībā no tā, kāds ir fotosesijas mērķis, piemēram, vai tā būs ģimenes fotosesija vai erotiska fotosesija, atšķirsies gan izvēlētā vieta, gan fotogrāfs un aksesuāri, tādēļ ir svarīgi saprast, kādas fotogrāfijas vēlamies.

Vietas izvēle

Ja plānojam intīmas, personiskas bildes, piemēram, ja plānota grūtnieču fotosesija, tad piemērotāka būs studija, kur, esot divatā ar fotogrāfu, varēsiet justies daudz brīvāk, un, pateicoties studijas gaismām, radīt intīmas un valdzinošas bildes. Tāpat iekštelpas būs lielisks risinājums, ja plānota ģimenes fotosesija studijā, jo studiju iespējams iekārtot dažādās tēmās, pieskaņojot aksesuārus un radot nepieciešamo noskaņu un vidi, turklāt bērni šādā vidē daudz vairāk spēj koncentrēties uz fotogrāfēšanos, jo ir mazāk lietu, kas novērstu uzmanību. Piemēram, fotosesijās pie dabas bērni vēlas skriet un spēlēties, un ir grūti pierunājami uz mierīgu pozēšanu.

Fotogrāfa izvēle

Katram fotogrāfam ir savs stils un darba lauciņš, tādējādi fotogrāfs, kas specializējas erotiskajās fotosesijās, ne vienmēr pratīs uzņemt lieliskas fotogrāfijas arī brīvā dabā. Lai izvēlētos piemērotāko fotogrāfu, ņemiet vērā šādus faktorus:

  • fotogrāfa pieredze;
  • fotogrāfa portfolio jeb uzņemto bilžu piemēri;
  • fotogrāfam pieejamais aprīkojums un studija;
  • atsauksmes;
  • fotogrāfa stils.

Piemēram, ir daudzi fotogrāfi, kuri pārcenšas ar fotogrāfiju apstrādi, padarot tās pārāk mākslīgas, savukārt citi veido tikai melnbaltas fotogrāfijas, tādēļ ir svarīgi izpētīt fotogrāfa līdzšinējos darbus, lai saprastu, vai viņa fotogrāfēšanas stils atbilst Jūsu vēlmēm.

Sagatavošanās

Lielāka sagatavošanās nepieciešama, ja plānota zīdaiņu fotosesija, jo mazulim jābūt labā noskaņojumā, paēdušam un mundram, jo neierastā vide un svešais fotogrāfs var radīt uztraukumu un bailes. Savukārt, ja fotosesiju plānojat sev, liela sagatavošanās nav nepieciešama. Galvenais ir saposties, justies labi un paņemt līdzi dažādus tērpus, lai visās bildēs neizskatītos vienādi un varētu izmēģināt dažādus stilus.

Fotosesiju izmaksas

Izpētot, cik maksā fotosesija, atradīsiet ļoti dažādus cenu piedāvājumus. Cenu nosaka gan fotogrāfa kvalifikācija, gan izvēlētais fotosesijas veids un vide. Piemēram, fotosesija ar zirgiem izmaksās dārgāk, jo papildus izmaksas rada zirgu noma un sarežģītie fotografēšanas apstākļi. Tāpat dārgāka būs tematiska indivuduālā fotosesija, kurai nepieciešams piemeklēt speciālus aksesuārus vai iekārtojumu. Taču fotosesija Rīgā cenas ziņā ir ļoti izdevīga, jo, pateicoties lielajai konkurencei, cenas kļūst arvien draudzīgākas, ne velti fotosesiju mūsdienās atļaujas arvien vairāk cilvēku arī ikdienā.

Taču, neatkarīgi no tā, vai plānota gaidību fotosesija vai jautra fotosesija kopā ar draugiem, pats galvenais ir izbaudīt procesu, justies brīvi un uzticēties fotogrāfam. Jo drošāk jutīsieties, jo labākas būs fotogrāfijas!