Lekcijas

Līdztekus izstādei Rīgā Borisa un Ināras Teterevu fonda Mākslas programmas Tête-à-Tête 20 epizodēs ietvaros norisināsies saistīta izglītības programma. 23. maijā kinoteātrī Splendid Palace ar publiskām lekcijām uzstāsies World Press Photo Gada fotogrāfijas balvas ieguvējs Pols Hansens (Paul Hansen), kā arī citi uzvarētāji – kategorijā „Sports” Jans Grarups (Jan Grarup) un kategorijā „Portreti” Stefans Vanfleterens (Stephan Vanfleteren).

Notiks arī Jana Grarupa meistarklase un portfolio skate vietējiem fotožurnālistiem, kā arī izglītojoša programma vidusskolēniem par medijiem un fotožurnālistiku.

World Press Photo uzvarētāju publiskās lekcijas 23.maijā
Kino Splendid Palace, Mazā zāle

Ieeja pasākumā – bez maksas. Lekcijas notiks angļu valodā. Aicinām ierasties laicīgi, jo vietu skaits ir ierobežots. Lekcijas būs iespējams skatīties tiešraidē portālā Diena.lv

16.00 – 17.30 Pols Hansens (Paul Hansen, Zviedrija)

wpp-1
World Press Photo Gada fotogrāfijas 2012 balvas ieguvējs

Zviedrijas laikraksta Dagens Nyheter fotožurnālistu Polu Hansenu pasūtījumi un personiskie projekti bieži aizved uz visdažādākajām pasaules vietām, un viņa vizuālajiem stāstiem vienmēr raksturīga empātijas izjūta. Hansens veido arī multimediju darbus un raksta reportāžas. Līdz šim Hansens jau septiņas reizes ieguvis Zviedrijas gada labākā fotogrāfa titulu, kā arī 2010. un 2013. gadā nosaukts par gada labāko fotogrāfu prestižajā Pictures of the Year International konkursā. Šā gada World Press Photo konkursa galveno balvu ieguva 2012. gada novembrī uzņemta fotogrāfija, kurā atainots Izraēlas un palestīniešu konflikts.

18.00 – 19.30 Jans Grarups (Jan Grarup, Dānija)

wpp-2
1. vietas ieguvējs kategorijā „Sports, foto stāsti”

Pazīstamais fotožurnālists Jans Grarups savas karjeras laikā veidojis reportāžas no Persijas līča kara, Sarajevas aplenkuma un Ruandas genocīda. Grarupa darbi atspoguļo viņa ticību fotožurnālistikai kā liecībai un pārmaiņu instrumentam – viņš cenšas dot balsi cilvēkiem, kuriem tā atņemta. Šā gada Pasaules preses fotogrāfijas konkursā 1. vietu kategorijā „Sports” ieguva Grarupa stāsts par jaunu sieviešu basketbola komandu Somālijā, kuras dalībnieces ikdienā pakļautas diskriminācijai un vardarbībai no vietējiem radikālā islāma grupējumiem. Par šo uzvaru saņemto naudas balvu fotogrāfs nolēma nodot sava stāsta varonēm, somāļu basketbolistēm.

20.00 – 21.30 Stefans Vanfleterens (Stephan Vanfleteren, Beļģija)

wpp-3
1. vietas ieguvējs kategorijā „Cilvēki – iestudētie portreti, foto stāsti”

Stefans Vanfleterens jau divdesmit gadus veido melnbaltus portretus un reportāžas no visas pasaules Beļģijas un ārvalstu medijiem, un fotogrāfa darbi līdz šim izdoti 8 grāmatās. Viņa reportāžas un personiskie projekti stāsta gan par konfliktu zonām, gan cilvēku ikdienas dzīvi dažādās pasaules vietās. Šā gada Pasaules preses fotogrāfijas konkursā Vanfleterens ieguva 1. vietu kategorijā „Portreti” ar iejūtīgu attēlu sēriju par cilvēkiem, kas tiek ārstēti uz Africa Mercy – slimnīcas uz kuģa – Gvinejā, kur ļoti daudziem vietējiem iedzīvotājiem ir ierobežota pieeja ārstniecības pakalpojumiem.

World Press Photo izglītības programmas patrons ir Borisa un Ināras Teterevu fonds. Pasākumu atbalsta kinoteātris Splendid Palace, Dānijas Kultūras institūts un Zviedrijas vēstniecība Latvijā.

Kontakti medijiem:
Liāna Ivete Beņķe, liana@issp.lv, tālr.: 27842875